• Namo statybos: kur galima sutaupyti?

 
Namo statybos: kur galima sutaupyti?
 

Norą turėti nuosavą svajonių namą dažnai sudaužo finansinė realybė, kai jau įpusėjus statybas paaiškėja, kad pinigų įrengimui nebepakanka. Norint to išvengti reikia kruopščiai ir realiomis kainomis suplanuoti visus darbus.

Bendrovės „Statybų studijų centras“ direktorius Linas Mikaila bendraudamas su potencialais užsakovais pastebi, kad ankstesniais metais keturi iš dešimties, o šį pavasarį net septyni iš dešimties, planuojančių statyti namus, turėjo projektus, kurie visiškai nepakeliami jų biudžetui.

„Statant namą pinigus skaičiuoja ir techninius sprendimus priima vyrai, o lemiamą balsą pasirenkant sklypą, namo projektą, estetinį vaizdą ir namo planavimą turi moterys. Kalbėdamas apie namus dažnai miniu automobilio pavyzdį. Taigi turbūt žinote, kad nėra vienareikšmiško atsakymo, kiek kainuoja automobilis, nes yra įvairios jų klasės, be to, tas pats automobilis pakeitus variklio galingumą, vidaus sistemas gali kainuoti kur kas brangiau nei kitas taip pat atrodantis“, – statybų parodoje „Resta“ paskaitoje „Kiek kainuoja ir kiek trunka individualaus namo statybos“ sakė jis.

 

Pačia didžiausia žmonių klaida pranešėjas vadina per menką pasiruošimą statyboms.

Linas Mikaila

 

Linas Mikaila
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

„Projektavimo procesas dažnai laikomas beveik nereikalingais popieriais, už kuriuos reikia kažkam mokėti. Nesakau, kad tai yra vyraujantis mentalitetas, bet jeigu lietuvis galėtų nusibraižyti namo architektūrinį projektą ir nebūtų privaloma kreiptis į architektą, tai dažnas taip ir padarytų. Tai yra pats klaidingiausias požiūris. Juk kai kalbama apie rankomis renkamą brangiausią automobilį, niekas spaudoje nemini jį surinkusių meistrų, ar gamybos vadovo pavardžių, bet pirmiausiai kalbama apie dizainerius ir inžinierius“, – kalbėjo L. Mikaila.

Pirmiausiu darbu prieš planuojant namo statybas jis įvardija architekto paiešką. Idealu, kai tik sutarus su architektu imamasi sklypo paieškų.

„Išsirinktą sklypą reikia parodyti architektui, kuris žino jūsų norus ir poreikius. Jis pasakys, ar šiame sklype pavyks įgyvendinti jūsų svajones, – tvirtino pranešėjas. – Renkantis projektą jau reikėtų bendrauti su namą statysiančiais statybininkais. Jie galės įvertinti projekto realizavimo sąnaudas, patarti, kurie sprendimai gali labai išbranginti darbus. Jei užsakovas, architektas ir statybininkas pradeda bendradarbiauti pradinėje projektavimo stadijoje, panaikinama tikimybė, kad pabaigus projektą ir tik tada suskaičiavus sąmatą, kad neužtenka pinigų“.

Taip pat prieš perkant sklypą reikia padaryti grunto tyrimą, nes nuo jo rezultatų labai priklausys, kokių pamatų reikės.

Taip pat, pasak L. Mikailos, labai svarbu pasirengti finansinių srautų planą, kuriame viskas tiksliai ir nuosekliai išdėstyta.

„Buvo toks variantas, kad žmogus nusipirko sklypą, iki kurio nėra normalaus privažiavimo. Iškilo klausimas, ar pirkti džipą, kad galėtų nuvažiuoti iki namo, ar daryti vidaus apdailą. Abiems dalykams nelabai užtenka pinigų. Klaida jau buvo padaryta prieš perkant sklypą, nes nebuvo įvertinta, kad iki namo esant nepalankioms oro sąlygoms, bus praktiškai neįmanoma nuvažiuoti“, – pavyzdį pateikė pranešėjas.

http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/namo-statybos-kur-galima-sutaupyti.d?id=64656619#ixzz30elQ9uxC

Užsiprenumeruok naujienas
Vardas:
El. Paštas:
Kategorija:
Pasirinkite kategoriją
Advanced Custom Facebook Likebox Widget
patera